Michał Skibicki

Michał Skibicki

doradca podatkowy, prawnik

Od ponad dwóch dekad pomagam przedsiębiorcom w zagadnieniach podatkowych oraz prawnych. Jestem specjalistą od optymalnego podatkowo planowania biznesu i zakładania spółek, co gwarantuje moim Klientom najlepsze rozwiązania podatkowe.

Projekty podatkowe i reorganizacje działalności to obszar, w którym czuję się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Mam na swoim koncie prace nad reorganizacją blisko setki przedsiębiorstw, w tym w branżach FMCG, transportu, e-commerce i produkcji.

Moje umiejętności obejmują nie tylko bieżące doradztwo podatkowe, ale także specjalizację w obszarze fuzji, podziałów i przekształceń.

Specjalizuję się również w ulgach podatkowych, takich jak ulga B+R, IP Box oraz ulga na ekspansję. Ostatnio moje zainteresowanie skupia się na opodatkowaniu estońskim CIT’em.

Jako pasjonat sukcesji w firmach rodzinnych zgłębiam tajniki fundacji rodzinnych i staram się przekazywać wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.

Moja praktyka obejmuje obsługę zarówno podatkową, jak i prawną wielu firm produkcyjnych oraz przedsiębiorców z branży e-commerce. W latach 2005-2015 byłem współtwórcą i zarządzałem jedną z większych kancelarii prawnych w Poznaniu, co umożliwiło mi zdobycie szerokiego spektrum doświadczenia i wiedzy.

Zapewniam kompleksową obsługę podatkową, w tym przygotowanie opinii i interpretacji prawa podatkowego, przygotowywanie dokumentacji cen transferowych oraz wsparcie w procesach transakcyjnych. Moim celem jest nie tylko zabezpieczenie bieżącej działalności, ale również osiągnięcie korzystnej realizacji zysków przez moich Klientów.

Poza pracą zawodową, jestem ojcem trzech synów i pasjonatem turystyki motocyklowej w wersji adventure. Więc jeśli kiedykolwiek chcesz porozmawiać o podatkach przy ognisku po długiej jeździe motocyklem, jestem do Twojej dyspozycji.
Jeśli potrzebujesz rzetelnego doradztwa podatkowego i prawnego, które przekracza granice standardowych rozwiązań, to właśnie znalazłeś swojego partnera.

Chętnie przeprowadzę Cię przez zawiłości podatkowe i pomogę osiągnąć Twoje cele biznesowe.

Chcesz rozwinąć skrzydła? Zostaw dane, oddzwonimy.

Podoba się Tobie to co widzisz. Jesteś zainteresowany współpracą ale nie wiesz do końca czego potrzebuje Twój biznes?
Zostaw nam swoje dane kontaktowe. Skontaktujemy się z Tobą.

 

    Kontaktując się za pośrednictwem formularza prosimy o podanie danych w nim wskazanych. Podanie danych jest dobrowolne. Brak danych spowoduje, że wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe. Podstawą przetwarzania danych osobowych podanych obligatoryjnie w formularzu kontaktowym jest niezbędność przetwarzania do wykonania umowy o świadczenie usługi w formie elektronicznej. Przesyłając wiadomość wraz z danymi podanymi dobrowolnie w treści wiadomości, Użytkownik wyraża zgodę na ich przetwarzanie w celu komunikacji i udzielenia odpowiedzi przez Administratora danych osobowych. W odniesieniu do danych osobowych podanych dobrowolnie, Użytkownik ma prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę co nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej wycofaniem.
    Administratorem danych osobowych jest WFY Group sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (ul. Małe Garbary 8 lok. B 107, 61-756 Poznań, adres e-mail: office@wfygroup.com, tel. 500 138 231.
    Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Polityce przetwarzania danych osobowych dostępnej tutaj.