Jakub Chabin

Jakub Chabin

doradca podatkowy, radca prawny

Od ponad dwudziestu lat specjalizuję się w obszarze prawa podatkowego, prawa handlowego oraz papierów wartościowych.

Moje doświadczenie obejmuje szeroki zakres działań, poczynając od przygotowywania wniosków o interpretacje podatkowe, po reprezentowanie klientów przed sądami administracyjnymi. Udzielam opinii w kwestiach bieżących problemów podatkowych. Doradzam w zakresie PIT, CIT, VAT, podatku od nieruchomości, PCC.

Specjalizuję się również w ulgach podatkowych, takich jak ulga B+R, IP Box oraz ulga na ekspansję. Ostatnio coraz częściej zajmuję się opodatkowaniem estońskim CIT oraz Fundacjami Rodzinnymi. Przygotowuję też dokumentację cen transferowych.

W mojej praktyce zawodowej często doradzam firmom przy pozyskiwaniu kapitału, zarówno poprzez emisje akcji i obligacji, jak i uzyskiwanie dotacji czy pożyczek ze środków unijnych. Posiadam również doświadczenie w obsłudze spółek notowanych na giełdzie, w tym w zakresie obowiązków informacyjnych i zasad ładu korporacyjnego.

Pracując jako prawnik, miałem okazję uczestniczyć w obsłudze prawnej różnorodnych transakcji dla klientów z różnych branż, w tym m.in. instalacji sanitarnej, usług finansowych, ochrony zdrowia, biotechnologii, sklepów internetowych, obróbki metali, paliw płynnych, chłodnictwa oraz handlu detalicznego.

Jestem radcą prawnym i doradcą podatkowym. Ponadto posiadam certyfikat Doradcy w ASO (na rynku NewConnect i Catalyst) nadany przez GPW. Płynnie posługuję się językiem angielskim.

Prywatnie – jestem ojcem dwójki całkiem udanych dzieci. Pasjonuje mnie koszykówka, science fiction oraz muzyka metalowa. Jestem również literatem i poetą. Podobno niepoprawnym…

W kancelarii zwany jestem „masterem od excela”. Stworzyłem „anihilator Polskiego Ładu” czyli kalkulator pozwalający na wybór optymalnej podatkowo formy prowadzenia działalności. Liczę to, co jest niepoliczalne i moi klienci dobrze na tym wychodzą.

Chcesz rozwinąć skrzydła? Zostaw dane, oddzwonimy.

Podoba się Tobie to co widzisz. Jesteś zainteresowany współpracą ale nie wiesz do końca czego potrzebuje Twój biznes?
Zostaw nam swoje dane kontaktowe. Skontaktujemy się z Tobą.

 

    Kontaktując się za pośrednictwem formularza prosimy o podanie danych w nim wskazanych. Podanie danych jest dobrowolne. Brak danych spowoduje, że wysłanie wiadomości przy pomocy formularza nie będzie możliwe. Podstawą przetwarzania danych osobowych podanych obligatoryjnie w formularzu kontaktowym jest niezbędność przetwarzania do wykonania umowy o świadczenie usługi w formie elektronicznej. Przesyłając wiadomość wraz z danymi podanymi dobrowolnie w treści wiadomości, Użytkownik wyraża zgodę na ich przetwarzanie w celu komunikacji i udzielenia odpowiedzi przez Administratora danych osobowych. W odniesieniu do danych osobowych podanych dobrowolnie, Użytkownik ma prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę co nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej wycofaniem.
    Administratorem danych osobowych jest WFY Group sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (ul. Małe Garbary 8 lok. B 107, 61-756 Poznań, adres e-mail: office@wfygroup.com, tel. 500 138 231.
    Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Polityce przetwarzania danych osobowych dostępnej tutaj.